Další úspěšná mise splněna

Tereza Hudečková 19. 3. 2010

Ve dnech 21. – 26. února 2010 se uskutečnilo v pořadí již druhé setkání zástupců partnerských škol, kteří společně pracují na projektu s názvem „Book me a ticket to Europe“ neboli „Zamluv mi letenku do Evropy“. Tentokrát se hostitelské role ujal rakouský St. Peter am Ottersbach, malé městečko na jihovýchodě Štýrska.

Tento projekt byl zahájen na Střední škole gastronomie a služeb letos v září a je vlastně jakýmsi volným pokračováním prvního projektu, který skončil v roce 2007. Mezi zúčastněné státy patří, kromě rakouských a českých žáků a učitelů ze Šířavy také Turecko, Španělsko, Wales a Polsko. Cílem je poznat oblast turismu a gastronomie ostatních zemí a úkolem studentů bude vytvořit virtuální cestovní kancelář, která umožní návštěvníkům z partnerských zemí seznámit se se zajímavými místy regionu, poznat jeho kulturu a tradice a také typické krajové speciality.

První den výpravy byl pro studenty ve znamení velkého očekávání a napětí – do jaké rodiny se dostanu, budu jim rozumět? Nervozita však opadla během dopolední prohlídky školy a u večeře v typickém Buschenschanku po ní nebylo ani stopy. Skvěle propracovaný plán následujících dnů umožnil všem poznat velké množství zajímavých a pro tento region charakteristických míst. Mezi nezapomenutelné zážitky patřila bezesporu okružní jízda Štýrskem spojená s návštěvou čokoládovny Zotter zakončená odpočinkem v lázních Bad Radkersburg, či přivítání na radnici v druhém největším městě Rakouska – Grazu a následná prohlídka historické a moderní části doplněná výkladem profesionální průvodkyně.

Lucie Sohrová, jedna ze studentek zhodnotila návštěvu Rakouska slovy: „Každý den byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Touto zkušeností jsem dostala nový pohled na výuku anglického jazyka.“ A spolužačka Lenka Daňková dodává: „Jsem ráda, že jsem mohla jet, celý týden byl zajímavý a úplně super.“