Harmonie 2010

Oldřich Baďura 18. 3. 2010
Harmonie 2010 - Paví říše
Harmonie 2010 – Paví říše

Ve dnech 11. a 12. 3. 2010 se zástupci naší školy zúčastnili soutěže osmého ročníku Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček, která je určena studentům středních škol do 21 let.

Jaroslava Berousková, studentka třetího ročníku, čtyřletého studijního oboru Kosmetička soutěžila v kategorii dekorativní kosmetika. Tématem letošního měření sil mladých vizážistek byla Paví říše. Každá soutěžící měla 55 minut na úpravu účesu a kostýmu. Podmínky byly velmi přísné, protože modelka musela nastoupit zcela nenalíčená. Při vlastní soutěži bylo možno použít jakýkoli druh dekorativní kosmetiky, kromě divadelních tělek a přípravků na body art. Naopak bylo dovoleno využít kamínky, zdobící glitry, třpytky. Modelka nesměla mít na očích, rtech, a obočí permanentní make up. Rovněž nemohla mít prodloužené řasy, piercing, malbu a obrázky v obličeji.

Jaroslava Berousková - 3. místo
Jaroslava Berousková – 3. místo

Při této velmi náročné soutěži byl hodnocen kostým, styl a čistota provedené práce, detail očí, detail rtů, zpracování daného tématu, kterým byla pro letošní rok Paví říše a celkový dojem.

Výsledkem náročné přípravy a mnohahodinových tréninků je 3. místo, bronzová medaile a pohár. Velký podíl na skvělém výsledku má učitelka odborného výcviku pí Jitka Gerhardová a v neposlední řadě i skvělé materiální zázemí školních kosmetických salonů.

Závěrem lze říci, že naši studenti skvěle reprezentovali vysokou úroveň odborného školství v Olomouckém kraji i skvělou práci učitelů odborného výcviku.