Mezinárodní soutěž mladých kadeřnic a kosmetiček – Kalibr Cup 2012

Oldřich Baďura 20. 2. 2012

Po medailovém dešti na Mistrovství ČR kadeřníků a kosmetiček v Českých Budějovicích studentky Střední školy gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7 opět bodovaly, tentokrát na mezinárodní soutěži Kalibr Cup 2012, která se konala 9. 2. 2012 v Lanškrouně a tak znovu prokázaly, že odborný výcvik a výuka odborných předmětů na naší škole jsou na úrovni, která snese ta nejpřísnější kriteria.

Ústředním motivem letošního ročníku bylo téma „Na vlnách luxusu“. Studentky soutěžily ve dvou kategoriích, a to účesová tvorba a make-up. V kategorii účesová tvorba soutěžila studentka 3. ročníku oboru Kadeřník Michaela Váňová, která na hlavě své modelky Veroniky Pantůčkové během 60 minut vytvořila kreaci, jež okouzlila odbornou porotu. Michaela z 240 možných bodů získala 233 body a naprosto zaslouženě získala zlatou medaili a absolutní prvenství. K celkovému dojmu přispěly i šaty, které umocnily závěrečný výsledek. Učitelka odborného výcviku a současně trenérka Zdenka Dočkalová dovedla svoji žačku k vynikajícímu úspěchu, který jí zcela nepochybně otevírá bránu k nejvyšším metám této velmi žádané profese.

V kategorii make-up reprezentovala školu studentka 4. ročníku oboru Kosmetické služby Nikol Mrnuštíková. I ona předvedla odborně skvěle zpracované zadání a v čase 60 minut na své modelce Markétě Schnáblové vykouzlila kreaci, která plně odpovídala danému tématu a rozdílem pouhého jednoho bodu obsadila v absolutním pořadí 2. místo a získala stříbrnou medaili. Nikol při své práci plně uplatnila vlastní kreativitu a skvěle zvládla všechny soutěžní podmínky. Tuto žákyni připravila na soutěž učitelka odborného výcviku Jitka Novotná.

Obě naše medailistky si zajistily přímý postup na soutěž, která proběhne 2. – 3. 3. 2012 v Praze při příležitosti 13. mezinárodního veletrhu kosmetiky a zdravého životního stylu World of Beauty & Spa.

Každoroční zisky medailí, pohárů a dalších cen jednoznačně vysílají směrem k rodičovské veřejnosti signál o vysoké úrovni přípravy studentů pro reálný život a také to, že škola patří mezi nejvyhledávanější školy v regionu, pokud se týká oblasti gastronomie a služeb.