Soutěž Moravská Brána 2012

Šířava 7. 2. 2012

Už druhým rokem se žáci naší školy třídy H2.T, jmenovitě Marcela Tomanová, Veronika Duchoňová a Jakub Božek, zúčastnili soutěže středních škol Moravská Brána zaměřené na znalost CHKO a hradů v oblasti Moravy a Slezska, která se konala dne 27. 2. 2012 na výstavišti Flora v Olomouci.

Soutěž se skládala z poznávání hradů a následného určení zadaných podrobností, např. lokalizaci hradu, datum vzniku stavby, který šlechtický rod ho nechal postavit a kdo hrad vlastnil naposledy.

Jako další úkol na studenty čekal test o poznávání CHKO a na závěr, prezentace libovolného hradu, kterou si studenti za pomoci učitelů vytvořili – v našem případě se jednalo o prezentaci na téma hrad Helfštýn. Soutěže se celkem zúčastnilo 15 škol, mnoho z nich prezentovalo stejný hrad, jímž byl Pernštejn, a dvě družstva si vybrala stejně jako my Helfštýn.

Přestože jsme se v třetí části soutěže, tj. prezentaci, umístili mezi nejlepšími, tak na rozdíl od minulého roku, celkové výsledky našeho družstva nebyly nijak oslnivé. Avšak hlavního cíle účastnit se, jsme dosáhli.

Soutěž vyhrála střední škola z Rýmařova, která soutěž také organizovala. Dle mého názoru by se družstva měla hodnotit jiným způsobem, snad se dočkáme příští rok. Na budoucí kolo soutěže vynaložíme síly tak, aby výsledky byly mnohem lepší.

Na závěr bychom rádi poděkovali paní učitelce Mgr. Marii Trnkové za pomoc a podporu při přípravě na soutěž.

Veronika Duchoňová

Náš tým
Vyhodnocení soutěže