Dětská Halloween párty na Bečvě

Martin Kovář 8. 11. 2012

[singlepic id=414 w=320 h=240 float=right]Halloween je anglosaský lidový svátek. Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallows-eve“, tedy Předvečer všech svatých. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, příšery, kostlivci. Typickými barvami jsou oranžová a černá.

V tomto duchu probíhala i I. Halloween párty ve středisku odborné přípravy Střední školy gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7 – restauraci Bečva. Děti přicházely v maskách a ta nejkrásnější získala marcipánový dort. Pro strašidýlka byl připraven bohatý program od sportovního vyžití až po ruční práce. Za každý úkol dostávala odměny. Navštívil je i kouzelník, který dokázal na dětských tvářičkách vyčarovat údiv.

[singlepic id=417 w=320 h=240 float=left]Zaměstnanci a učitelé odborného výcviku vytvořili pro děti speciální jídelní lístek tak, aby uspokojili i nejnáročnější chuťové pohárky. Účastníci Halloween párty obdrželi diplom a medaili. Nechyběla ani diskotéka s projekcí, děti se doslova vyřádily, a tečkou večera bylo zapálení halloweenských dýní na terase.

Nejkrásnější odměnou pro všechny, kteří se snažili vytvořit nezapomenutelný večer pro děti, byl úsměv na rtech těch nejmenších.

Chtěl bych velmi poděkovat všem organizátorům v čele s paní Hanou Kudovou a žákům 2. a 3. ročníku oboru kuchař – číšník, bez kterých by akce neproběhla tak úspěšně.

Doufáme, že se za rok opět setkáme na II. ročníku Halloween párty a že jsme odstartovali dlouholetou tradici.

[album id=5 template=extend]