Trendy účesy – zima 2012

Oldřich Baďura 7. 12. 2012

Dne 5. 12. 2012 proběhlo na pracovišti odborné přípravy oboru Kadeřník ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem, firmou Wella, školení pro žáky a učitele odborného výcviku.

Nástup zimy s sebou nepřináší jen zbrusu nové módní kolekce, ale i změny v oblasti účesů a barev. Trendy účesy pro nadcházející sezónu budou jednoduché, rozverné, ale přesto velmi elegantní. Ženy mohou volit účesy krátké, polodlouhé i dlouhé.

Podle názoru obou trenérů, kteří provedli naše žáky i učitele odborného výcviku celým školením, které bylo spojeno s ukázkami střihů, je kladen velký důraz především na preciznost a linie střihu, včetně čistoty. Účesy pro následující sezónu mohou být i rozverné, či mohou akcentovat vzdušné vlny plné ženskosti včetně nadýchané ofiny.

Oba školitelé, pánové Zavadil a Blatný, prokázali nejen vysokou míru profesionality, ale i výborné didakticko-pedagogické dovednosti a jejich komentář při praktických ukázkách střihů připoutal k židlím všechny zúčastněné. Další seminář s praktickými ukázkami trendů pro jaro a léto 2013 proběhne 7. 2. 2013.

Za přípravu tohoto školení děkuji učitelkám odborného výcviku pí Dočkalové, Galnorové, Študentové a Rašovské.

V UOV Mgr. Marie Baďurová