Kalibr Cup 2013 – mezinárodní soutěž středních škol v Lanškrouně

Oldřich Baďura 15. 2. 2013

Již po třinácté se studenti Střední školy gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7, zúčastnili mezinárodní soutěže Kalibr Cup 2013, která se konala 14.února 2013 v Lanškrouně. Ústředním motivem letošního ročníku bylo téma „Dívka pláže“. Naši studenti soutěžili v kategorii účesová tvorba a make-up. V kategorii účesová tvorba naši školu reprezentovali Pavel Provazník a Tereza Kurčinková, v kategorii make-up pak Lucie Jurtíková a Klára Kadlecová.

Podle propozic, nalíčení a příprava oblečení modelky byla možná pouze před startem soutěže. Modelky musely mít suché vlasy, které pak soutěžící mohli dle vlastního uvážení předem natočit, vyfoukat do tvaru účesu nebo nakroužkovat. Pro další úpravu a tvorbu účesu mohli soutěžící použít fén, krepovací kleště, žehličku nebo kulmu. Dále bylo možno používat libovolné fixační prostředky, a to laky, gely, tužidla, vosky a také další prostředky pro náročnou účasovou tvorbu, jako barevné spreje, řasenky a neonové barvy. Výsledný účes se nesměl vymykat danému tématu.

Limit 60 minut na zhotovení účesu byl pro všechny stejný. Během posledních pěti minut před vypršením limitu mohli soutěžící provést poslední celkové úpravy své modelky.

Odborná porota hodnotila techniku práce a použití pomůcek, dále se zaměřila na originalitu nápadu, kreativitu a barevnost vlasů a v neposlední řadě také na celkový dojem modelky. Pavel Provazník obsadil 14. místo a Tereza Kurčinková pak 22. místo z 45 soutěžích. Oba soutěžící připravovala UOV paní Zdenka Dočkalová.

V kategorii make-up měly soutěžící kosmetičky zpracovat stejné témata jako kadeřnice. Obě naše studentky musely představit porotě své modelky zcela nenalíčené, tzn. i bez podkladového make-upu. Po zahájení soutěže měla naše děvčata celkem 60 minut na zpracování zadaného tématu. Prvním krokem obou soutěžících byla příprava podkladového make-upu. Dále líčily oči, rty a tváře. Byly povoleny všechny druhy dekorativní kosmetiky, kromě divadelního líčení a barev na body-at. Povinností soutěžící bylo použít umělé řasy. Ozdobné prvky jako třpytky, štrasové kamínky a flitry byly povoleny.

Náročná odborná porota ocenila práci naší žákyně Lucie Jurtíkové 11. místem a práci Kláry Kadlecové 17. místem z celkového počtu 23 soutěžících. Studentky připravovaly učitelky odborného výcviku paní Jitka Novotná a paní Jitka Gerhardová.

Za skvěle zvládnutou reprezentaci školy, přípravu soutěžních kostýmů a za čas věnovaný přípravě soutěžících děkuji nejen studentům a modelkám , ale zejména učitelkám odborného výcviku Jitce Novotné, Jitce Gerhardové a Zdeně Dočkalové.

V UOV Mgr. Marie Baďurová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA