Moravský pohár

Šířava 18. 3. 2013

fotoDne 5. 3. – 7. 3. 2013 se v malebném městě Bzenec konala soutěž cukrářů z naší i Slovenské republiky, pod názvem ,,Moravský pohár“. Této prestižní a také náročné soutěže se zúčastnila studentka Střední školy gastronomie a služeb Přerov, Kristýna Leczová. Ta musela, stejně jako ostatních 13 soutěžících, vyrobit slavnostní dort, monument z jedlého materiálu a tři druhy dezertů po devíti kusech. Pro svůj dort si vybrala název ,,Řecký sen“. Všechny výrobky musely ladit nejen vzhledem, ale i chutí.

Na konci tohoto třídenního zápolení si studenti připravili soutěžní stoly, na které naaranžovali všechny své výrobky. V této soutěži se totiž hodnotí nejen vzhled a chuť výrobků, ale i hygiena, bezpečnost práce a nakonec právě i aranžmá celého stolu.

Po zhodnocení porotou byla výstava zpřístupněna veřejnosti. Lidé zde mohli vidět nejen zručnost studentů, ale i novinky ze světa gastronomie. A opravdu se bylo na co dívat.

Výrobky přerovské studentky byly velice dobře ohodnoceny. Domů si odvezla stříbrné ocenění. Za úspěšnou reprezentaci školy jí patří poděkování.

UOV Jitka Kochová