Show vlasových a módních trendů

Oldřich Baďura 15. 4. 2013

Dne 26. března 2013 se učitelky odborného výcviku oboru Kadeřník, paní Milena Galnorová, Zdeňka Dočkalová a Monika Pumprlová, zúčastnily semináře nazvaného, Show vlasových a módních trendů, který pořádala firma Londa Professional v Brně. Shlédly moderní střihy, nové barvící postupy a fantastický styling.
Seminářem provázel Jan Hájek, odborný trenér ze studia Wella Praha a ukázky módních trendů barvení, techniky střihů, různé typy finálního stylingu, typy prostříhávání vlasů prováděl odborný technolog Londa professional a vynikající kadeřník, David Blatný, který se nechal inspirovat exotickou krásou mladičké mongolské modelky a pro svoji kreativní práci zvolil jeden z trendů roku 2013 Tokyo Jade. Tato Trend Collection je inspirována exotickými tvary Orientu a je mostem mezi asijským dědictvím a modernou, futuristickým designem a kulturní tradicí, barvami a vzory starých vějířů, pagodami Dálného východu a precizní architekturou dnešní moderní Asie.
Další ukázka trendu roku 2013 byla Moscau Treasure. Tato trend Collection oslavuje současnou ruskou opulenci. Spojuje složité motivy gobelínů z carského Ruska s ultra luxusními látkami dnešní aristokracie. Výrazný a pestrobarevný trend, inspirovaný tvary kremelských kupolí a matrjoškami, to je ruský luxus se zlatou patinou, kterou předvedl Marek Syřiště.
Na semináři byly prezentovány nové odstíny barev pro jaro a léto 2013, a to duhové barvy s ohnivými akcenty a také nový vlasový sprej Essentials, který je vhodný pro jakékoli fixační použití.
Seminář byl velmi profesně zaměřený. UOV si odnesly mnoho poznatků, které využijí při své praktické výuce.

VUOV Mgr. Marie Baďurová

DSCN3764 DSCN3763 DSCN3759

DSCN3758 DSCN3753 DSCN3746