Soutěž plná vůní, chutí a barev

Pavel Fridrich 13. 5. 2013

11. květen 2013 byl dnem kdy se již po jedenácté sjelo devět kuchařských juniorů ukázat své umění na soutěž Moravský kuchař 2013.
Studenti Střední školy gastronomie a služeb ze Šířavy tak pro zvědavé diváky i přátele moderní gastronomie připravili pokrmy zážitkové gastronomie, kterými se prezentovali na tomto ročníku soutěže s mezinárodní účastí. Do finále Moravského kuchaře se probojoval student David Bednařík z prvního kola, které probíhalo korespondenční formou.
Svůj um a tvořivost předvedl David přípravou pokrmu podle předem daných surovin. Jídlo s originálním názvem Plněné kuřecí stehno, medailon s ořechovou krustou na slaninovém glasé doplněné brokolicovým nákypem a omáčkou z lesních hub s bramborovými škubánky vytvořil za neuvěřitelných 45 minut, které byly určeny pro přípravu jídla.
Souběžně s Moravským kuchařem probíhal v hotelu Fit I. ročník soutěže Moravský číšník. Horkou favoritkou v tomto klání byla Marcela Tomanová, studentka třetího ročníku oboru Hotelnictví. Před porotci a diváky připravila pracoviště, ukázala míchání tatarského bifteku, připraveného podle vlastní receptury. Spring bylo pojmenování vlastního drinku, který Marcela namíchala a servírovala v druhém kole soutěže.
Šikovné ruce, perfektně odvedená práce, ale i odvaha zajistily bronzové ocenění Davidovi a novou zkušenost Marcele, kteří tak s úspěchem reprezentovali školu na Šířavě. Největší radost jim však přineslo třetí místo v celkovém umístění družstev.
Moravský kuchař je bezesporu soutěží, která se řadí mezi ty prestižní v oblasti moderní gastronomie. Za 11. let své existence se stala významným pojmem v kulinářském oboru a z popelky se tak stala princeznou mezi gastronomickými soutěžemi. Moravský číšník pak otevřel novou etapu soutěžení v číšnickém oboru
Pro šířavské se staly další z mnoha soutěží, na které s úspěchem předvedli svou šikovnost, kreativitu a chuť prezentovat své kulinářské a číšnické dovednosti.
Moravský kuchař a Moravský číšník se nestávají jen soutěžní přehlídkou gastronomie, ale nabízejí mladým gastronomickým odborníkům cestu na další soutěže a podílejí se na jejich  profesním růstu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA