Školení studentů oboru Kadeřník

Oldřich Baďura 13. 11. 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe středu 13. 11. 2013 proběhlo ve školním kadeřnickém salonu pravidelné odborné školení studentek oboru Kadeřník. Tato školení zajišťujeme ve spolupráci s dlouholetým smluvním partnerem školy, kterým je firma Wella.
Školením pak studenky a učitelky odborného výcviku provázeli odborní trenéři ze studia Wella Praha, pan Jiří Špilar a slečna Barbora Javůrková. Kromě odborné části se školitelé věnovali přivítání zákazníka, jeho typologii a samozřejmě naprosto nezbytné komunikaci s ním a poradenskému rozhovoru. Po této úvodní části následovala praktická část, která byla věnovaná trendům střihů a barev letošního podzimu a zimy. Ve stručnosti lze říci, že trendem jsou barvy přirozené, tzn. že se ustupuje od ledových barev směrem k barvám teplejším. Střihy mohou být krátké, polodlouhé i dlouhé. U ženských střihů je velmi trendy delší patka. Drdoly jsou pak umísťovány spíše na bok, případně v dolní části účesu. Velmi zajímavě pak budou působit účesy z kladených vln ve stylu třicátých let.
Závěrem konstatuji, že tato školení jsou velkým přínosem jak pro žáky, tak i pro učitele odborného výcviku, kteří nově získané poznatky budou aplikovat jak při výuce, tak i při práci s našimi zákazníky.

Mgr. Marie Baďurová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA