Ekologická konference

Hana Budská 24. 3. 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERADne 19. 3. 2014 se skupinka našich studentů účastnila 2. žákovské ekologické konference na ZŠ Trávník. Na konferenci představili projekt Má třídění odpadu smysl?, který realizovali na podzim 2013 ve 3 mateřských školách v Přerově. Projekt byl podporován Magistrátem města Přerova a škola na něj získala dotaci. Podrobnosti o projektu naleznete v odkazu Projekty na těchto stránkách.

Konference se účastnili také zástupci Magistrátu města Přerov, Centra ekologických aktivit města Olomouce – Sluňákov a Střediska volného času ATLAS a BIOS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKonference začala 10 prezentacemi na témata odpady, potraviny, voda a spalovna. Přednášející byli žáci základní škol a víceletých gymnázií z okolí Přerova. Po odprezentování posledního příspěvku a krátké přestávce s ochutnávkou místních biopotravin byla vyhlášena nejlepší prezentace. Mezi 9 dalšími prezentujícími školami se naši studenti neztratili. Svým projevem získali sympatie posluchačů a nabídky na realizaci zmíněného projektu i v dalších školách. Nakonec ale vyhráli nejmladší účastníci, žáčci ZŠ Skalička, kteří prezentovali o úpravě vodních břehů a vysazování stromů v povodí Bečvy.

Závěr konference byl věnován tvůrčím dílnám, kde si naši studenti vyzkoušeli výrobu papírových korálků. Škola navíc získala krásné materiály k terénním cvičením v CHKO Litovelské Pomoraví a studenti dostali drobné dárky vyrobené žáky ZŠ Trávník. Celý den byl velmi inspirativní a pro naše studenty jistě velkým přínosem.

06-P1120050 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 07-P1120058 OLYMPUS DIGITAL CAMERA