Školní kolo kadeřnické soutěže

Šířava 3. 3. 2014

01-DSC_0021V rámci přípravy na 4. regionální soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček Brněnské zrcadlo 2014, která se uskuteční 8. dubna v Brně, proběhlo dne 20. února školní kolo. Hlavním cílem této školní soutěže byl výběr reprezentanta naší školy, který by navázal na nedávné vítězství v mezinárodní soutěži mladých kadeřníků v Lanškrouně.

Soutěžní téma v dámské kategorii bylo poměrně obtížné. Zadán byl společenský účes ve stylu Patrika Camerona, přičemž soutěžící mohl zvolit libovolnou dekádu 20. století, z nichž každá byla z hlediska úpravy vlasů něčím charakteristická. Soutěžící, které připravovali učitelky odborného výcviku pí Dočkalová, Rašovská, Pumprlová a Galnorová měli za úkol vytvořit s pomocí podložek z dlouhých vlasů společenský účes.

02-DSC_0010V rámci pravidel bylo stanoveno, že modelka s rozpuštěnými vlasy, které mohly být předem upraveny žehlením, natočením nebo kulmováním. V souladu s účesem muselo být i líčení a oblečení pro to které období. Soutěžící mohli použít libovolné množství vlasových podložek, mohli modelce předem nabarvit vlasy a následně dotvářet účes pomocí výše uvedených technologických postupů. Bylo ovšem zakázáno použití barevných gelů, vosků a tužidel. Odborná porota dohlížela nejen na to, aby se soutěžící nemohli domlouvat s odborným dohledem, ale také na to, aby neopustili své místo před nahlášením ukončení práce. Musel být dodržen i soutěžní čas, který byl stanoven na 60 minut.

03-DSC_0017Mezi základní kritéria hodnocení patřilo dodržení tématu, nápad a kvalita provedení a dodržení všech soutěžních podmínek. Po delším rozhodování a diskuzi porota vybrala vítěze školního kola. Vítězkou, s právem postupu do regionálního kola v Brně, se stala žákyně 2. ročníku Monika Salvetová s modelkou Alenou Joniakovou. Na druhém místě se umístil Pavel Provazník s modelkou Nikol Přikrylovou. Třetí místo obsadila Jarmila Pančíková s modelkou Marií Gadasovou.

Poděkování za přípravu soutěže patří všem výše jmenovaným učitelkám odborného výcviku, které se i přes velkou vytíženost běžnými učebními povinnostmi našly čas k náročné přípravě soutěžících i k vlastní organizaci soutěže. Všem zúčastněným děkuji a Monice Salvetové, její modelce a samozřejmě i trenérce, paní Zdeně Dočkalové přeji co nejlepší umístění v brněnské soutěži.

Mgr. Marie Baďurová, vedoucí učitelka OV