Brněnské zrcadlo 2014

Šířava 9. 4. 2014

100_1996_v1Již po čtvrté se žáci naší školy zúčastnili regionální soutěže mladých kadeřníků a kosmetiček, která se konala 8. dubna v Brně pod názvem Brněnské zrcadlo. Po pečlivé přípravě se reprezentanti školy zúčastnili nejen účesové soutěže v pánské a dámské kategorii, ale také soutěže v dekorativní kosmetice.

DSCN4434V dámské kategorii bylo úkolem soutěžících vytvořit společenský účes ve stylu Patrika Camerona, přičemž mohla být zvolena libovolná dekáda 20. století. V této kategorii soutěžila Monika Salvetová s modelkou Alenou Joniakovou. Společenský účes Monika vytvořila pomocí podložek z dlouhých vlasů a dotvořila ho připravenou ozdobou. Důležitým hodnotícím kritériem byl soulad účesu s líčením a oblečením charakteristickým pro zvolené období. Soutěžní čas byl stanoven na 60 minut. DSCN4464Je třeba vzít v úvahu, že modelka musela na soutěžní molo nastoupit s rozpuštěnými, předem nabarvenými vlasy. Soutěžící pak musela účes dotvořit kulmováním, žehlením a foukáním a ozdobou, která mohla zakrývat maximálně třetinu účesu. Velmi náročná komise hodnotila nápad a čistotu provedení, slušivost a celkový vzhled modelky. Jsem přesvědčena, že UOV Zdena Dočkalová, která Moniku připravovala, může být se sedmým místem z jedenadvaceti soutěžících spokojena.

DSCN4418V pánské kategorii s tématem Mladý gentleman, bylo úkolem soutěžící Dominiky Kociánové, vytvořit klasický pánský střih s progresivní úpravou, což byl dle zadání krátký účes s dlouhými slabými kotletami a s vlasy na temeni natuženými směrem vzhůru, a to v časovém limitu 60 minut. Modelem byl Erik Javořík, který směl dle propozic soutěže nastoupit na molo s mokrými dozadu sčesanými vlasy. Dominika pak musela zkrátit vlasy po celé hlavě minimálně o 2 cm, střihem provést výtrat na krční a spánkové partii. Závěrečnou úpravu vlasů pak provedla foukanou ondulací do konečného tvaru účesu. Výsledkem snažení naší reprezentantky bylo 6. místo v konečném pořadí. Na úspěchu žákyně se podílí i její učitelka odborného výcviku, paní Monika Kunderová.

100_2002_v1Soutěž v dekorativní kosmetice měla pro studenty oboru Kosmetické služby velmi zajímavé téma, a to Ledová romance. Soutěžící Kláru Kadlecovu připravovala UOV Jitka Gerhardová. Klára měla v čase 55 min. + 5 min. připravit modelku, kterou byla Lucie Daňhelová tak, aby okouzlila nejen diváky, ale především náročnou porotu, která hodnotila zejména techniku zpracování základního make-upu, dále detaily očí, zejména pak povinný prvek, kterým bylo lepení umělých řas a samozřejmě sladění líčení, kostýmu a účesu. V neposlední řadě pak byla hodnocena originalita a nápaditost. Výsledkem velké snahy a úsilí bylo skvělé třetí místo v absolutním pořadí.

Závěrem pak děkuji nejen všem výše jmenovaným učitelkám odborného výcviku, ale také členkám odborné poroty, kterými byly paní Monika Kunderová a paní Alida Rašovská.

Mgr. Marie Baďurová