Putování s kapičkou vody

Hana Budská 22. 5. 2014

SAMSUNG DIGITAL CAMERADne 20. 5. se náš ekotým s několika dalšími dobrovolníky zúčastnil ekologicky zaměřeného programu Putování s kapičkou vody na ZŠ Trávník Přerov. Hlavním tématem byl koloběh vody a její podoby během různých ročních období. Průvodci byly žáci 2.stupně ZŠ Trávník převlečení za pohádkové postavičky, např. Kopretinka, Voděnka a Ohníček.
Naši žáci a studenti měli na starosti 2 stanoviště zaměřené na odpady a jejich třídění z celkových 8 stanovišť. Program byl rozdělen na 2 části, od 8 do 12 hodin stanoviště procházeli žáci 1. stupně ZŠ Trávník a od 14 do 16 hodin byl školní pozemek otevřen veřejnosti.
SAMSUNG DIGITAL CAMERASoučasně s programem byla před budovou školy připravená výstava Jak se neutopit v odpadu? sestavená z pohádek o odpadech. Texty pohádek k výstavě připravili naši žáci a obrázky domalovali žáci ZŠ Trávník. Tato výstava byla součástí mezinárodní kampaně Litter Less, které se účastní téměř 300 škol z celého světa a která má za cíl snižovat množství produkovaného odpadu.
Všichni naši žáci a studenti pracovali s dětmi i dospělými jako profesionálové a často je dokázali motivovat k větší snaze zdolat nástrahy úkolů. Za to i za pečlivost, s jakou opatrovali svá stanoviště, si zaslouží velkou pochvalu. Odměnou za hodiny, které trávili po vyučování nad přípravou programu a kampaně, pojedou v červnu na dva dny do ekologického centra Sluňákov v Horce nad Moravou.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA