Exkurze v ekologickém centru Sluňákov

Hana Budská 27. 6. 2014

SAMSUNG DIGITAL CAMERAVe dnech 25. a 26. 6. se osm žáků ekotýmu zúčastnilo exkurze v ekologickém centru Sluňákov v Horce nad Moravou. Cestu, bohatou stravu i pobyt dostali odměnou za účast na mezinárodním projektu Litter Less.
První den projeli Litovelské Pomoraví na kole. Po cestě plnili několik úkolů, které souvisely s rostlinami a živočichy žijícími v této chráněné krajinné oblasti. Našli také krásné hřiště s lanovými překážkami a tak neodolali a vyzkoušeli je. Večer na studenty čekalo překvapení ve formě lekce dramatické výchovy, kterou si všichni užili.
Druhý den studenti ověřovali pracovní listy k nově budovanému areálu kolem Sluňákova – Dům přírody. Zatím je tento areál ve výstavbě, ale i tak nás všechny okouzlil a budeme mezi prvními návštěvníky, kteří se na něj pojedou podívat po jeho otevření 20. 9. 2014. Na závěr dopoledne si pro nás cukrářka Míša připravila tvoření mandaly.
Oba dny proběhli v naprostém klidu a pohodě a všichni doufáme, že podobné projekt nám i v dalších letech umožní na Sluňákov jezdit pravidelně.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA