Harmonie 2014

Šířava 7. 10. 2014

Dne 1. 10. 2014 se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2014 v rámci výstavy Vzdělávání a řemeslo 2014.

CIMG6000_v1V dámské kategorii naši školu reprezentovala žákyně třetího ročníku Monika Salvetová, která se umístila ve stříbrném pásmu. Měla za úkol v šedesáti minutách doslova vykouzlit z modelky „Lady v trendy barvách“, což se jí povedlo! Hodnotila se čistota střihu, náročnost provedení a celkový harmonující dojem v souladu se zadaným tématem.

SAM_8990_v1V pánské kategorii za naši školu bojovala žákyně třetího ročníku Dominika Kociánová. Ta měla neméně těžký úkol vytvořit ve stejném čase pánský účes inspirovaný
„Davidem Beckhamem“ umístila se v bronzovém pásmu. I zde se hodnotila čistota střihu a precizní vypracování pánské pěšinky. Módnost a slušivost.

SAM_9029_v1Za kosmetiku naši školu reprezentovala Lenka Mikešková, žákyně čtvrtého ročníku. Umístila se v krásném stříbrném pásmu. Téma, které pro letošní ročník znělo „Bond girls“, už samo o sobě vypovídá o přehlídce krásných a někdy drsných společnic agenta 007. V padesáti SAM_9034_v1minutách musela dodržet pravidla i techniku zpracování make-upu, korekci obličeje a detail očí. Hodnotila se čistota provedené práce i čistota pracovního místa dále pak originalita, která modelce rozhodně nechyběla.

Chtěla bych touto cestou poděkovat soutěžícím i jejich modelům za opravdu profesionální přístup. A učitelům odborného výcviku Zdeňce Dočkalové, Monice Kunderové, Alidě Rašovské (hodnotitelka pánské kategorie) a Jitce Novotné za podporu a vzornou přípravu žáků.

Za kolektiv UOV Monika Kunderová