Mezinárodní gastronomická soutěž – Gastro junior – Bidvest cup 2015, Brno

Šířava 19. 1. 2015

Ve dnech 15. – 17. 11 2015 proběhl na brněnském výstavišti 21. ročník mezinárodní soutěže oboru kuchař, cukrář, číšník. Po úspěšném absolvování regionálního kola v Ostravě, se nominovali žáci naší školy s počtem pěti medailí do finále.

foto-1Za obor kuchař soutěžil Pavel Blažek, žák druhého ročníku. Pavel musel prokázat kreativitu ve svém řemesle a vše mu bylo ztíženo tím, že suroviny na přípravu pokrmu mu byly odtajněny dvacet minut před začátkem pódiového vystoupení. Pavel si vylosoval soutěžní číslo šest a v black boxu, který mu byl přiřazen na něho čekalo kančí karé, anglická slanina, hlíva ústřičná a máslová dýně. Za své pódiové vystoupení Pavel získal bronzovou medaili.

foto-2Cukráře reprezentovala žákyně druhého ročníku Michaela Remešová. Soutěžním úkolem bylo připravit čtyři porce moderního moučníku s použitím čerstvého ovoce. Míša zvolila „Flambovanou hrušku s brusinkami, perníkovo – kefírovým korpusem, hruškovým krémem a vanilkovou zmrzlinou“. Dvacet minut před pódiovým vystoupením si soutěžící vylosovala dvě tajné suroviny – kaki a vlašské ořechy, které musela do moučníku zapracovat. Odborná porota Míšu odměnila bronzovou medailí.

foto-3Monika Valešová soutěžila za obor číšník. Je to studentka třetího ročníku, obor hotelnictví. Moničiným úkolem bylo připravit dvě porce aperitivního koktejlu a následně studený předkrm dle současných gastronomických trendů a to vše před zraky poroty, kterou si soutěžící usadila ke svému prostřenému stolu, jako své hosty. Svoji odbornost musela prokázat zkoušku z anglického jazyka. Monika si vylosovala pořadové číslo čtyři a pro své hosty si připravila aperitiv „Géant“, a předkrm s názvem „Noček z citrónového lososa a čerstvého kopru, doplněný o višňové balsamico, podávaný s mignonkami z listového těsta. Pětičlennou komisi byla ohodnocena stříbrnou medailí.

foto-4

Za vzornou a příkladnou reprezentaci naší školy děkují mladým gastronomickým odborníkům učitelky odborného výcviku, které soutěžící připravovaly na nejprestižnější soutěž v tomto oboru.

Jitka Kochová, Marie Bednaříková, Hana Kudová