Kalibr Cup Lanškroun

Šířava 16. 2. 2015
03-IMG_0187_v1

Dne 12. 2. 2015 se studentky SŠGS, Přerov, Šířava 7 oboru kadeřník a kosmetička zúčastnily 15. ročníku mezinárodní soutěže středních škol Kalibr Cup, které se konalo tradičně v Lanškrouně.

Naši školu reprezentovaly dvě studentky v kategorii Účesová tvorba a jedna v kategorii Make-up. Téma soutěže pro obě kategorie bylo stejné „Ve stylu flamenca.“

V rámci příprav na soutěž kadeřnic proběhlo 23. 1. 2015 školní kolo soutěže. Po pečlivém výběru se na 1. místě umístila Martina Šváčková (2. ročník) s modelkou Alenou Joniakovou a na 2. místě Veronika Daňová (3.ročník) s modelkou Kateřinou Šemrovou. Obě studentky si tak zajistily postup do Lanškrouna. Pečlivě a zodpovědně trénovaly pod vedením UOV Z. Dočkalové a UOV M. Galnorové. Příprava kostýmů a účesů byla náročná také tím, že musí dodržet podmínky soutěže. Modelka nastoupí v kostýmu a již nalíčena. Vlasy mohou předem být nabarveny, ostříhány a vyžehleny. Soutěžící mohou použít různé tužidla, stylingové přípravky a příčesky, které nesmí přesáhnout 30%plochy účesu. Čas na účes je 55 minut a 5 minut zbývá na úpravu kostýmu a úklid stolku.

02-IMG_0193_v1

Celkový počet soutěžících byl 39 a naše žákyně se umístily takto: Veronika Daňová na 4. místě a Martina Šváčková na 5. místě.

Soutěž v kategorii Make-up reprezentovala studenka Lenka Mikešková s modelkou Marií Kuchařovou. Soutěžící připravovala zkušená trenérka UOV J. Novotná. Podmínky soutěže zněly: Modelka nastoupí v kostýmu a učesána k danému tématu. Soutěžící je povinna použít umělé řasy na horní víčka, rty musí mít kontury. Je zakázáno mít trvalou na řasách, mít pernamentní make-up, piercing, pernamentní prodloužení řas, použít tělku, vodové barvy, ornamenty. Čas 55 minut a 5 minut na sundání pláštěny, úpravu kostýmu a úklid stolku.

01-IMG_0214_v1

Zúčastnilo se 20 soutěžících a Lenka se umístila na 9. místě.

Všechny 3 studentky postupují do Prahy na World of Beauty 2015, které se koná dne 14. 3. 2015.

Touto cestou děkujeme všem soutěžícím i jejich modelkám za vzorný a profesionální přístup při přípravě na soutěž.

Z. Dočkalová, J. Novotná