Trendy účesy pro jaro a léto 2015

Oldřich Baďura 20. 4. 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERADne 17. dubna 2015 proběhlo na naší škole pravidelné školení pro studenty i pro učitele odborného výcviku. Tématem tohoto školení byly účesy a barvy pro nadcházející sezónu.
Vlasům je ponecháván jejich přirozený vzhled, kterému pouze pomáháme k dokonalosti. Vlnám kosmetikou pro vlnité vlasy, rovným vlasům zase například kosmetikou proti elektrizování. I když by to mohlo vypadat na nudnou fashion sezónu, školitelé firmy Wella nás přesvědčili o opaku. Pánové M. Blatný a J. Zavadil nám na 4 modelkách předvedli a vysvětlili technologii použití nových pastelových barev Instamatic a současně předvedli i trendy střihy a účesy pro následující období.
Módní účesové trendy pro jaro a léto 2015 tedy fandí přirozeně kudrnatým či vlnitým vlasům. Je třeba zachovat vlasy v pramenech a zvýraznit vlny pomocí kosmetiky pro vlnité vlasy. Doporučuje se nepoužívat žehličku ani kulmu. Jediná povolená pomůcka je kvalitní fén s difuzérem. Závěrem lze konstatovat, že vlny na přírodní způsob jsou hitem.
U přírodního a přirozeného vzhledu zůstaneme i u rovných vlasů. I zde platí pravidlo, nechte je tak, jak vám je nadělila příroda. Místo trvalení nechte své vlasy žít a raději se soustřeďte např. na lupy či třepící se konečky.
Pokud se týká účesů věnujte pozornost tvaru hlavy, obličeje, posazení očí, nosu či rtů. Přirozenost je tedy základ trendy účesu.

Mgr. Marie Baďurová