Cesta do Ameriky

Šířava 2. 10. 2015

15-DSCN1218Ve dnech 13. – 18. září 2015 jsme se společně s vrcholnými zástupci Olomouckého kraje, podnikatelské delegace a zástupci o. s. Ryzáček zúčastnili zahraniční pracovní cesty do města Owensboro (stát Kentucky, USA), kde se konal Mezinárodní ekonomický summit a výroční večeře partnerského regionu GRADD spojená s gastronomickou propagací kulinářského umění Olomouckého kraje.

Účelem této cesty byla mimo jiné i gastronomická prezentace kulinářského umění Olomouckého kraje. Našim úkolem pak bylo připravit typicky české pokrmy, jak studené, tak i teplé kuchyně, k čemuž jsme měli k dispozici kuchyni v kongresovém centru, které bylo součástí hotelu Holiday Inn, Owensboro Riverfront.

graddBěhem naší práce jsme také měli možnost nahlédnout pod ruce našim americkým kolegům kuchařům. Práce vedle nich nám přinesla obohacení pro naši další profesní kariéru a za pomoci překladatelů jsme si s našimi americkými kolegy vyměnili zkušenosti v oblasti gastronomie. Samotná prezentace našeho gastronomického umění měla mezi zúčastněnými hosty výroční večeře GRADD (jednalo se přibližně o 600 osob) velký úspěch a bylo nám vysloveno poděkování a velké uznání naší práce, jak z řad představitelů partnerského regionu GRADD, tak i od zástupců Olomouckého kraje.

Naše cesta splnila svůj účel a byla pro nás rozhodně velkou a cennou zkušeností.

Tomáš Broda, šéfkuchař restaurace Bečva
Hana Vodičková, učitelka odborného výcviku