První místo na soutěži Olima cup 2015

Petra Vránová 6. 10. 2015

olima_2015_4Gastronomického klání na podzimní výstavě Floře Olomouc. V rámci výstavy Flora Olomouc se konalo tradiční gastronomické soutěžní setkání, které za obor cukrář reprezentovaly Lenka Molková a UOV Bc. Petra Vránová. Za obor kuchař reprezentovaly Dominika Rýznarová a trenérka Mgr. Marie Fabigová. Soutěž byla rozdělena do několika soutěžních dnů.

Dne 1. 10. 2015 proběhla soutěž cukrářů juniorů na téma ITÁLIE. Soutěžilo se ve zdobení atrapy dortu s použitím potahovací hmoty WHITE ICING, ČOKOLÁDY CALLEBAUT, STRUKTURÁLNÍ NEBO TRANSFER FÓLIE A IZOMALTU, vždy ve dvojici učitel odborného výcviku a žák. Soutěžící si mohly vybrat a předvést své dovednosti při použití těchto surovin. O práci na pódiu se stejnoměrně dělí žák a UOV, tedy úkol musí být rozdělený tak, aby jeden z dvojce neudělal víc, než ten druhý.

KoloseumS žákyní Lenkou Molkovou z 2. ročníku jsme použily potahovací hmotu White Icing, jedlou krajku a gum pastu s královskou glazurou. Zdobily jsme dort ve tvaru obdélníku, potažený hmotou White Icing, s okrajem z jedlé krajky, dozdobený obrázkem Kolosea udělaný airbrush a maskou zdobenou královskou glazurou a gum pastou. Dort byl s příchutí vaječného likéru a nejen krém ale i korpus, který dále obsahoval pražené mandle. Za dort Lenka s paní mistrovou Vránovou získala 1. místo v soutěži a odvezly tedy domů zlatou medaili a diplom za první místo.

DSC_0049-1Soutěže se dále zúčastnily za JUNIORSKÝ A SENIORSKÝ TEAM Asociace kuchařů a cukrářů pobočky Severní Moravy a Slezska žákyně školy Katka Juchelková a trenérka cukrářů UOV Vránová s dortem Italský sen. Team reprezentovaly vynikajícím způsobem – podle hodnocení komise získaly 2. místo. Dort byl patrový skládaný z polokoule a koule, zdobený karamelem, jedlou krajkou a gum pastou. Příchuť dortu čokoládová s tvarohovým krémem a želé s malinami.

olima_2015_1Za obor kuchař dne 2. 10. 2015 naši školu reprezentovala Dominika Rýznarová, kde soutěžním zadáním bylo zpracování krůtích prs v hlavním chodu a mozzarelly v předkrmu caprese v inovativním pojetí. Soutěžní pokrm připravovala v 50 minutách se svou trenérkou Mgr. Marii Fabigovou. Za svůj výkon byla oceněna diplomem za 2. místo a také novými cennými zkušenostmi, které jsou pro mladé gastronomy důležité, společně s dovednostmi a znalostmi získanými ve škole.

Úspěšným studentům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

Bc. Petra Vránová
Mgr. Marie Fabigová