Brněnský vánoční pohár

Hana Kudová 15. 12. 2015

Dne 14. 12. 2015 se naše škola zúčastnila 15. ročníku barmanské soutěže v Brně. Jde o prestižní mezinárodní soutěž, ve které bojovalo 55 barmanů o první příčky. Hostitelem soutěže byl BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno a. s. a organizátorem Střední škola, Charbulova. Odborným garantem BRNĚNSKÉHO VÁNOČNÍHO POHÁRU je CBA.

Naši školu poprvé reprezentoval žák 1. ročníku oboru číšník se zaměřením na nápojovou gastronomii Daniel Klar.

Dan se musel doslova poprat se soutěžním úkolem, jehož zadáním bylo namíchat longdrink za použití alespoň 2 cl Bohemia Honey od firmy Rudolf Jelínek, přičemž celkový obsah alkoholu nesměl přesáhnout 4 cl v jedné porci nápoje. Role barmana se ujal Daniel zodpovědně a pro přísnou porotu sestavil drink s názvem „Red Honey“. A i když se Danielovi nepodařilo obsadit první tři místa, celkové jeho umístění bylo úžasné, což mu dodalo chuť zabojovat v další barmanské soutěži, která nás čeká v lednu, a my mu tímto držíme pěsti a přejeme, aby snaha a úsilí, které věnuje přípravě, se mu zúročilo.

Dane, děkujeme!!!