Wella představuje trendy barvy a účesy pro podzim a zimu 2015/2016

Oldřich Baďura 18. 12. 2015

04-P1160088Dne 8. 12. 2015 proběhlo pravidelné zdokonalovací školení pro žáky a učitele oboru Kadeřník, které vedli skvělí trenéři ze studia Wella v Praze, jmenovitě Honza Zavadil a David Blatný. Modelkami byly naše studentky.

Bylo konstatováno, že šedivá barva je módním trendem pro podzim a zimu 2015/2016. Zatímco dříve se šedivé vlasy prezentovaly jako odstín barvy vlasů, letos se objevuje i stříbrný melír. A ten je mnohem odvážnější. Pánové ukázali našim studentkám i barvy duhy zjemněné oparem. Nádherný našedlý odstín dává vlasům pastelový nádech a současně nás duha okouzluje svojí multibarevností.

Další barvou, která se hodí k podzimu obecně je barva měděná. V sezóně podzim – zima 2015/2016 o to více, že patří mezi klíčové barvy. Sluší různým střihům a stylingům, ale podle názoru odborníků její krása nejvíce vynikne na hladkém, krátkém účesu. Velmi slušivé je také měděné rozčepýřené pixie.

Buď pink! Růžová je stále favorizovaná klasika. Pro tuto barvu je ideální krátký střih. Další módní barvou pro podzimní a zimní účesy je barva mokka kávy, která představuje všechny odstíny, které spatříte v napěněné kávě, často jakoby smíchané s bílou barvou mléka do našedlých odstínů.

Pokud se týká délky vlasů v kurzu jsou krátké i polodlouhé vlasy. Rovnější linie dámských účesů může zcela změnit wet look což je mokrý vzhled vlasů, který je pro polodlouhé vlasy naprosto ideální. Další variantou pro wet look je rozčepýřený účes. Tady jsou nejlepší pomůckou prsty nebo fén s difuzérem. Zajímavou variantou, kterou si vyzkoušela i jedna z našich modelek je tzv. vysokoobjemový účes.

Toto školení bylo významným přínosem a inspirací pro profesní rozvoj našich studentů.

VUOV Mgr. Marie Baďurová