Vánoční praxe v Alpách

Zdeněk Šišma 4. 1. 2016

Santa a žáci SŠGSNejkrásnější období roku, vánoční svátky, tráví vybraní žáci Střední školy gastronomie a služeb Přerov místo v rodinném kruhu v rakouských Alpách. Sedm statečných studentek a jeden student oboru Hotelnictví a jeden žák oboru Kuchař se rozhodli místo rodinné idylky strávit Vánoce a oslavy příchodu nového roku pracovně na hotelích v blízkosti města Innsbruck.

V rámci své profese zde vykonávají třítýdenní odbornou praxi v hotelech Olympia, Tyrol a Alpenkönig. Kromě tradičních hostů měli také možnost se během Štědrého večera setkat se samotným Santou, který zavítal rozdat dárky na hotel Olympia. Společné foto se Santou mají z hotelu Olympia Zuzana, Eva, Dan a Kristýna.

AlpenkönigV luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Alpenkönig v blízkosti olympijského městečka Seefeld svou praxi vykonává trojice studentů. Vzhledem k charakteru hotelu Alpenkönig musí studenky provádět obsluhu v rakouských krojích. Aleš s Monikou a Luckou před silvestrovskou večeří.

Na závěr kalendářního roku 2015 měla skupinka studentek z hotelu Olympia možnost si prohlédnout celý lyžařský areál Axamer Lizum, kde se v letech 1964 a 1976 bojovalo o olympijské medaile. Je jen škoda, že počasí jejích návštěvě příliš nepřálo, ale i tak si výlet řádně užily. K silvestrovským oslavám patří neodmyslitelně ohňostroj, ten nechyběl ani v Rakousku a následující ráno se všichni probudili do krásného bílého nového roku 2016.