Gastro Kroměříž cup 2016

Martin Kovář 3. 4. 2016

Letos se konal již 5. ročník soutěže 01Gastro Kroměříž cup 2016. Soutěž probíhala ve dvou dnech – ve čtvrtek 17. března, kdy soutěžili kuchaři junioři a v pátek 18. března, kdy se při pódiovém vystoupení předvedli cukráři junioři, kuchaři senioři, baristi a sommeliéři. Mimo to cukráři senioři vystavovali dorty na téma čtvero roční období. Soutěžní klání bylo s mezinárodní účastí, přijeli soutěžící z Itálie, Portugalska, Polska a Slovenska. Na celou soutěž dohlížela odborná porota z certifikovaných komisařů Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

02Naše škola se soutěže zúčastnila v kategorii cukrář junior. Lucie Mikulíčková, žákyně 1. ročníku se jako nejmladší z celého startovního pole odvážně měřila s ostatními patnácti soutěžícími. Cukrářky juniorky měly za úkol zvládnout v čase 50 minut připravit 6 kusů cupcakes s tématikou „čtvero ročních období“ (zdobený muffin). Komisaři zde hodnotili nejen vzhled výrobků, ale také chuť, pracnost a hygienu.

03Lucka si nacvičila kokosové muffiny zdobené speciální trezírovací trubičkou, která tvoří květ tulipánu a růžičky doplněné lístky. Povrch muffinu dozdobila motýlem. Jako správný cupcake byl plněný krémem s mascarponem.

Za svoji usilovnou práci, trénink a odvahu Lucka získala umístění v bronzovém pásmu, celkově 12. místo.

Bc. Petra Vránová