Trendy účesy 2016

Šířava 29. 4. 2016

P1160579_v1Ve čtvrtek 28. 4. 2016 proběhlo v kadeřnické učebně školení, které vedli pánové Marek Syřiště a Jan Hájek, technologové a trenéři studia Wella v Praze. Studenti oboru Kadeřník byli v průběhu akce seznamováni se širokou paletou účesů a barev, včetně cool variací, extravagantních střihů či kouzla divokých vln. Oba pánové vládli nejen zajímavým stylem výkladu technologických postupů, ale byli skvělí i při vlastní tvorbě. Díky stálé snaze o kontakt se studenty se jim podařilo je aktivně zapojit do tvůrčího procesu vzniku zajímavých kreací na hlavách vybraných modelů.

Tento rok přeje krátkým vlasům. Ženy a dívky mohou vyzkoušet klasický vojenský střih na ježka, který je též známý pod názvem buzz cut. Tento pro ženy netradiční účes je ovšem nejsnadnější po stránce stylingu. Rozmáhá se tzv. under cut, který nabízí řadu stylingových možností, a to od uhlazeného vzhledu až po rockový rozcuch. Některé dámy mají v oblibě účesy s patkou či tzv. pixie střihy. Stále in je klasické mikádo do tvaru podkovy. Již v předcházející sezóně se skvěle osvědčil tzv. falešný bob, který se tvoří smotáním dlouhých vlasů. Tímto způsobem je možno vytvořit polodlouhý účes, aniž by byly použity nůžky. Ženy a dívky, které mají rády rozvernější styl, mohou využít tzv. shag účes, který se vyznačuje prostříháváním, kterým se vlasy nádherně odlehčí.

P1160594_v1Rok 2016 přeje také navlněným vlasům. Základem jsou přirozeně se vlnící dlouhé vlasy bez jakýchkoli úprav. Nicméně rozhodně se vyplatí vlasům dodat trochu objemu a vlnám pomoci žehličkou či kulmou. Mezi stálice letní sezóny bude patřit mokrý look, kdy se ke kořínkům aplikuje gel a vlasy se sčešou dozadu. Letos se objevil i trend extrémně rovných dlouhých vlasů, takže kadeřnice budou mnohem častěji pracovat se žehličkou.

Objevují se také copy, copánky a culíky. Stále stylové a ležérní jsou drdoly. Ty jsou velmi praktické zejména v době, když zrovna nejsou umyté vlasy.

Závěrem lze konstatovat, že spolupráce se studiem Wella je významným přínosem pro žáky i učitele odborného výcviku a samozřejmě je to inspirativní i pro naše potenciální zákazníky.

V UOV Mgr. Marie Baďurová