Zahraniční praxe

Zdeněk Šišma 30. 5. 2016

Závěrečný školní měsíc třetího ročníku studijního oboru Hotelnictví patří tradičně blokové praxi. Díky ní se žáci prakticky seznámí s fungováním všech částí hotelového provozu a jednotlivých úseků hotelového zázemí.

V posledních letech mají také možnost vycestovat za praktickými zkušenostmi do zahraničí. Zde si kromě seznámení s fungováním hotelu prověří své schopnosti komunikace v cizích jazycích.

Právě nyní, na přelomu května a června, se rozběhla praxe našich žáků třídy H3.T v Itálii a Rakousku. V Itálii pracuje skupina žáků v rodinném hotelu Minerva v přímořském městečku Caorle. Rakouská skupina získává zkušenosti v hotelích řetězce Hammerle Group, kam patří Hotel White Mountain, Hotel Olympia, Hotel Tyrol a Alpenkönig.

Spolupráce s rakouskými hotely se rozšiřuje a potěšující je to, že zahraniční praxe bude dostupná i pro žáky učebních oborů Kuchař a Číšník. První z nich na ni vycestují do Rakouska na konci letních prázdnin. Věříme, že i jim se bude praxe líbit a bude se jim na ní dařit.