Trendy účesy 2017

Šířava 13. 12. 2016

V pondělí 12. 12. 2017 dle dlouhodobého plánu dalšího vzdělávání navštívili naši školu pánové Jan Zavadil a Marek Syřiště ze Studia Wella, kteří v rámci školení seznamovali nejen učitele odborného výcviku, ale i studenty oboru Kadeřník s posledními trendy účesů a barev pro sezónu 2017.

dsc_1046_v2

Účesy budou fandit různým barevným odstínům. Jak přírodní, tak i obarvené blondýnky by měly zazářit pastelovými barvami. Oblíbené budou stříbrné odstíny a našedlé pastely hraničící s modrou. Střihy budou často asymetrické, kontrastně vrstvené. Zřejmě se prosadí multibarevnost účesů nebo barevné colorbloky ve vlasech.

Jak již bylo výše uvedeno, předpokládá se prosazení stříbrné a šedé barvy vlasů, a to i přes odpor žen k šedinám. Šedá se bude postupně probojovávat přes stříbrné melírky. Předpokládá se, že fialová barva vlasů porazí barvu růžovou. Pastelové přelivy, melírky i celoplošné barvy budou na účesech r. 2017 fandit fialové.

Zajímavostí je i to, že se účesy r. 2017 opět promění na prsténkové kudrlinky. Vlasy nejbližšího příštího období budou vynikat zajímavými texturami a kresbami připomínající říši zvířat a rostlin. Pozor, k vytvoření multibarevných melírů bude třeba zkušeného koloristy. Díky netradičním melírům tak může i mikádo získat velmi zajímavý efekt kamufláže.

Plesové účesy pro nadcházející sezónu budou mnohem více extravagantní, a tak místo romantických vln, uhlazených účesů či drdolů se objeví i účesy postavené na texturách.

Střihy nebudou o jednom stylu, budou nést čisté linie, přesnou symetrii, ale také asymetrii. Zajímavostí střihu této sezóny bude vrstvení v patrech s použitím barvy pro jeho zdůraznění. Vše bude samozřejmě na odvaze majitelky účesu.

Kromě těchto trendových záležitostí týkajících se barev a střihu oba trenéři seznámili učitelky odborného výcviku i samotné žáky, kteří se zapojí do celostátní online soutěže Wella Junior Cup 2017. Téma soutěže je jednoduché. Soutěžící musí ukázat nějakou zajímavou proměnu. Soutěžící tedy musí vyfotit modelku před úpravou účesu a pak po změně barvy, střihu a stylingu. Obě tyto fotografie pak soutěžící umístí na Instagram s hashtagem #wellajuniorcup2017 a bude sbírat lajky. Pro rozhodnutí poroty bude zásadním vodítkem počet lajků. Z toho pak porota vybere 10 finalistů. Slavnostní finále proběhne ve Studiu Wella v Praze, kde každý finalista vytvoří před zraky diváků a poroty účes. Vítěz soutěže si odnese titul „Talent roku 2017“, spoustu věcných cen a možnost spolupráce se Studiem Wella. Soutěž začíná 1. 12. 2016. Proměny sdílejte do 31. 3. 2017. Finále soutěže proběhne 22. 5. 2017.

Studenti naší školy mají na co navazovat, neboť jejich bývalí kolegové se v předchozích ročnících pravidelně umísťovali v Top 5.

Vedoucí učitelka OV Mgr. Marie Baďurová