Zahraniční stážisté mají připravený bohatý program

Pavel Fridrich 22. 2. 2017

Pro zahraniční stážisty, kteří tento týden působí dopoledne v hodinách angličtiny na naší škole, je připraven i bohatý odpolední program.

V pondělí jsme se vypravili na poznávací procházku naším městem. První zastávka byla na Horním náměstí, kde se stážisté seznámili s bohatou historií Přerova, dozvěděli se o významných osobnostech našich dějin – Janu Amosu Komenském a Janu Blahoslavovi, obdivovali opravené hradby a výhled na řeku Bečvu. Druhou zastávkou byl park Michalov a třetí zastavení s povídáním o městě proběhlo u bronzového modelu Přerova na náměstí TGM. Se stážisty jsme se rozloučili u naší školy. Další odpolední program byl již v kompetenci studentů z hostitelských rodin.

V úterý na stážisty čekalo odpoledne plné sportovních a pohybových aktivit, přichystaných v tělocvičně školy společnými silami učitelů angličtiny, tělesné výchovy a studentů třídy H4.T. Zahráli jsme si pohybové hry, např. běhací piškvorky, ringo, hru s názvem Výměna židlí, kde ovšem klasické židle nahradily bosu a slovní doprovod hry proběhl samozřejmě v angličtině, a poslední hrou, při které jsme se nejen pobavili, ale také naučili počítat do šesti v arabštině, čínštině a turečtině, byla známá hra Molekuly, jejímž principem je tvoření skupin s vyhlášeným počtem členů a tato hra byla moderována stážisty v jejich rodné řeči. V 16.00 se stážisti a zájemci z řad studentů dostavili do kina Hvězda, kde zhlédli film v angličtině o Yellowstonském národním parku v rámci EkoTopFilm Festivalu.

Na středeční odpoledne je naplánována návštěva Muzea Komenského na Horním náměstí a čtvrteční odpoledne využijí stážisté k přípravě tradičních pokrmů své země v restauraci Bečva. Tyto speciality představí v rámci prezentace v tzv. Global Village, která proběhne v pátek dopoledne v učebně 110. Zveme studenty školy nejen na páteční dopoledne, ale také na odpolední aktivity, přidejte se k nám a využijte jedinečnou příležitost procvičit si své jazykové znalosti a dovednosti.

Magda Chudárková