Zahraniční stáž Dovednosti bez hranic v Itálii

Zdeněk Šišma 21. 3. 2017
V těchto dnech mají za sebou žákyně oborů Hotelnictví, Kuchař-číšník, Cukrář, Vizážista a Kadeřník první týden zahraniční stáže realizované díky finanční podpoře programu Erasmus+. Žákyně ubytovány ve stylovém rodinném hotelu Garni Laurino v Cavalese, malebném horském městečku v údolí řeky Fiemme.

Žákyně byly rozděleny na jednotlivá pracoviště v našem i okolních hotelech Lagorai a San Valiér. Naše cukrářky nastoupily do provozu výrobny cukrárny Betta, největší a nejznámější cukrárny v okolí. Betta je hlavním dodavatelem cukrovinek a pečiva do okolních hotelů, restaurací a kaváren. Kadeřnice dojíždějí za inspirací ke kreativní paní Nadi do nedalekého městečka Tesero. Rovněž odvádějí skvělou práci na hotelových hostech a personálu. Vizážistky pracují v hotelovém wellness centru na hotelech Lagorai a Laurino, kde poskytují klientům kosmetické a vizážistické služby.

Ve volném čase mohou žákyně bezplatně cestovat skibusem po okolí a objevovat krásy Dolomit nebo využít hotelového wellness s vířivkou, tureckými lázněmi provoněnými eukalyptovou silicí a klasickou suchou saunu. V neděli navštívily horské středisko Pampeago, odkud se lanovkou vyvezly do stanice Agnello, která leží ve výšce nad 2000 m.n.m. Po vynikajícím tradičním italském obědě si užívaly výhledu na nádherné horské scenérie.