První místo a zlatý pohár za svatební dort

Jitka Kochová 24. 4. 2018

Ve dnech 17. – 19. 4. 2018 se uskutečnil 16. ročník soutěže Moravský pohár. V letošním roce ji pořádala Střední škola hotelová a služeb, Kroměříž ve spolupráci s firmou IREKS ENZYMA.

Střední školu gastronomie a služeb, Přerov reprezentovala studentka třetího ročníku oboru Cukrář Renáta Štěpáníková. Úkolem bylo zhotovení slavnostního dortu na téma Svatba v přírodě, výroba skulptury z jedlého materiálu a tři druhy dezertů po devíti kusech. To vše měli studenti zvládnout v čase deseti hodin. Po celou dobu na jejich práci dohlížela odborná porota, která hodnotila nejen vzhled výrobků, ale i chuť, hmotnost, postupy práce a pracnost.

Renáta zakomponovala do svého dortu makový a perníkový korpus, doplněný karamelovým krémem. Dort ozdobila malovanou růží v kombinaci s růžemi modelovanými.

Jako skulpturu z jedlého materiálu použila meloun. Do melounu vyřezala nevěstu se ženichem, kolem nich pak červené růže. Třetí kategorií byly tři druhy dezertů.


Každá kategorie byla hodnocena zvlášť. Nejlépe se Renáta umístila s dortem, za který si odvezla první místo a zlatý pohár. V celkovém hodnocení skončila na šestém místě.

Tímto děkuji studentce Renátě Štěpáníkové za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy.

UOV Jitka Kochová