Kurz carvingu na Šířavě

Marie Fabigová 27. 11. 2018

Ve dnech 12. – 13. listopadu 2018 se na naší škole uskutečnil kurz carvingu.

Mladí řezbáři se zdokonalovali v manuálních dovednostech vyřezávání z ovoce a zeleniny. Kurz vedl pan Luděk Procházka, vítěz Kuchařské světové olympiády IKA 2004 a držitel pěti zlatých medailí ze světových kuchařských výstav v letech 2000 – 2008 (IKA, Luxemburg a Basel). Studentům vždy nejprve předvedl výrobek s ukázkou správné techniky a pak individuálně s každým účastníkem piloval správnou techniku umělecké práce. Tuto techniku zdobení mohou studenti využít při akcích pořádaných naší školou a samozřejmě pak ve svém dalším profesním životě, neboť touto dovedností se zvyšuje jejich konkurenceschopnost na trhu práce.

Úspěšní absolventi obdrželi účastnický list a knihu Čarujeme se zeleninou.