Třetí místo za zdobení perníčků

Petra Vránová 4. 2. 2019

Rok se s rokem sešel a opět se v Jeseníku v Kongresovém sále Priessnitzových lázní konala soutěž mladých cukrářských odborníků O Priessnitzův dortík 2019.

Měli za úkol zhotovit slavnostní dort do hmotnosti 5000 g na téma Fantazie a k němu degustační dortík. Tyto výrobky si připravili soutěžící na svém pracovišti a dovezli je do Jeseníků. Dalším úkolem mladých odborníků bylo zdobení perníčků technikou 2D Art nebo tradiční metodou. Posledním úkolem, který museli zvládnout, bylo šlehání 33% smetany ručně metličkou a dozdobení lívanců na restaurační moučník.

Letos jsem se na soutěž vydala s druhačkou Denisou Šťastnou, která získala 3. místo ve zdobení perníku metodou 2D Art a celkem se umístila na 9. místě v bronzovém pásmu.

Druhou soutěžící, která reprezentovala naši školu, byla žákyně prvního ročníku Marie Tomečková. Velmi se snažila a umístila se v bronzovém pásmu.

Oběma slečnám děkuji za přípravu  a věřím, že v příštím roce se pokusí výsledky obhájit nebo i zlepšit.

Letos nám v soutěžní den přálo počasí, od rána svítilo sluníčko a zimní krajina Jeseníků stála za podívanou. Procházka před vyhlášení výsledků nás všechny osvěžila a nabraly jsme energii na zpáteční cestu.