Stříbrné ocenění pro studentky prvního ročníku

Jitka Kochová 25. 4. 2019

Ve dnech 9. a 10. 4. 2019 proběhl již 17. ročník soutěže mladých cukrářů s mezinárodní účastí Moravský pohár. Tuto soutěž organizovala Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví, Bzenec.

Střední školu gastronomie a služeb, Přerov reprezentovaly studentky prvního ročníku oboru Cukrář Michaela Maňurová a Monika Kuchrýková. Úkolem bylo zhotovení slavnostního dortu, skulptury z jedlého materiálu a tří druhů dezertů.

Náš soutěžní tým si vybral téma Svítání v Africe. Na patrovém dortu byli malovaní sloni, modelovaný strom a žirafa. Skulptura z jedlého materiálu se skládala z obrázků africké ženy a svítání v pozadí, malovaných na modelovací hmotě. Dezerty měly různé chutě – makovo-čokoládovou, pomerančovou a kokosovo-malinovou.

To vše měli studenti zvládnout v čase sedmi hodin. Po celou dobu na jejich práci dohlížela odborná porota, která hodnotila nejen vzhled výrobků, ale i chuť, hmotnost, postupy práce, pracnost a hygienu. Studentky si za svoji práci odvezly stříbrné ocenění a zvláštní cenu starosty Bzence.

Děkuji studentkám Michaele Maňurové a Monice Kuchrýkové za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy.