Zlatá vítězka na soutěži Gastro Hradec Vitana Cup 2019

Petra Vránová 1. 4. 2019

Dne 28. března 2019 proběhl v Hradci Králové 24. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí. Naše střední škola gastronomie a služeb se zúčastnila se třemi soutěžními výrobky, které získaly vynikající ocenění. Soutěžící studentky dovezly 1krát zlatou medaili a pohár a 2krát bronzovou medaili.

Nejlepší umístění získala Linda Zlámalová s výrobkem, který nazvala Poslední dostih. Vytvořila třípatrový dort, který je zdobený vítězi různých dostihů a doplněný zátiším. Koňské favority nemá vybrané náhodně, ale podle toho, jak ji zaujali a jak je má v oblibě. Svého největšího favorita zhotovila na čestné místo, a to nahoru. Úžasným zpracováním a námětem zaujala Linda i porotu, která ji za výkon ocenila 1. místem a pohárem za první místo. Škola a připravující učitelka OV dále získaly za přípravu tohoto juniora Cenu Milana Burdy.

Denisa Šťastná, žákyně 2. ročníku, si připravila na soutěž výstavní exponát s názvem Fauna. Jednalo se o sestavu perníků zdobených technikou 2D Art. Upečené perníčky žákyně polila cukrovou polevou – královskou glazurou a nechala řádně zaschnout. Potom si na perníku vytvořila pozadí a nakonec nanášela jemně obarvenou polevu. Musela dodržet posloupnost, aby výrobek vypadal plasticky. Vše potom dobarvila prachovými barvami a vystínovala. Svým úsilím vybojovala bronzovou medaili v bronzovém pásmu.

Klára Balcárková, studentka 1. ročníku oboru Cukrář, si vybrala soutěžní kategorii Slavnostní dort. Exponát nazvala Zátiší bikin – podle názvu městečka v seriálu Spongebob v kalhotách. Vymodelovala si postavičky a doplňky z modelovací hmoty Montana a zhotovila dort ve tvaru podloží a ananasu, který představuje domeček Spongeboba. Za svoji dovednost získala bronzovou medaili v bronzovém pásmu.

Studentkám děkuji nejen za vzornou přípravu na soutěž a za mnohahodinové trénování ve volném čase, ale i za perfektní zvládnutí náročného tempa. Současně velké díky patří i panu řidiči za bravurní jízdu bez jediné kolize.

Poděkování a gratulace od UOV Vránové