Pracovní stáž v Rakousku

Radmila Vaculíková 8. 10. 2019

V průběhu letních prázdnin jsem již poněkolikáté zavítala do rakouských Alp, konkrétně do oblasti Innsbruck, kde jsem pracovala v hotelu skupiny Hammerle Group. Měla jsem na starosti různé činnosti, a jelikož mě můj obor baví, nic nebylo pro mě problém, ale výzva. V hotelu jsou ubytováni nejen německy mluvící hosté, ale i mnoho Asiatů, takže šancí procvičit si angličtinu bylo více než dost.

V průběhu brigády jsem volný čas využila k poznávání okolí a k nákupům v nedalekém obchodním centru. Hotel také nabízel možnost zapůjčit si horské kolo, což bylo skvělé, protože projížďka po cyklostezkách v blízkém i vzdálenějším okolí, to bylo něco!!

Jelikož je se mnou paní majitelka hotelu velmi spokojená, je možné, že po maturitě v oboru Podnikání dostanu příležitost rozšířit místní pracovní tým, což je skvělá šance :).

Jsem ráda, že jsem dostala ve škole nejen tuto příležitost, ale i jiné, které byly velmi zajímavé, například v průběhu studia učebního oboru Kuchař – číšník jsem se zúčastnila pracovní stáže v rámci projektu Dovednosti bez hranic a vycestovala jsem do italských Dolomit, a tak měla možnost proniknout do tajů italské gastronomie.

Hana Bunčová, žákyně třídy D2.A, obor Podnikání – denní nástavbové studium