Návštěva v Bistru Paulus

Jana Morongová 16. 5. 2022

Ve čtvrtek 12.5.2022 jsme se rozjeli se studenty naší školy oboru Hotelnictví 3. ročníku do Olomouce podívat se na nově zbudované bistro Romana Pauluse, které se nachází v nově postavené budově Envelopa Office Center.

Bistro pro 21. století, jak ho nazývá sám Paulus, je moderní projekt, který spojuje českou tradiční kuchyni a moderní gastronomii.

Zatímco jsme si prohlíželi nabídku ve vitrínách a přehled pokrmů na denním menu, přišel se k výdejnímu pultu podívat i sám šéf, se kterým jsme se pozdravili a představili se. Přivítal nás a pozval nás nejen k ochutnávce pokrmů, ale nabídl i možnost uplatnění našich studentů po ukončení studia ve svém týmu.
Ochutnali jsme rizoto s pikantními kuřecími paličkami, domácí limonády a kávu. Vše nám chutnalo i proto, že prostor bistra, který nás obklopoval, je moderní, jednoduchý a elegantní.

Věřím, že se brzy najde i na naší škole nějaký student, který bude ve vysoce profesionální gastronomii pana Pauluse následovat.