Francouzská kuchyně – chuť v každém soustu

Marie Fabigová 20. 12. 2023

Francouzská kuchyně je známá po celém světě pro svou sofistikovanost a rozmanitost. 

Žáci oboru Hotelnictví měli možnost spolupracovat s odborníkem z praxe kuchařkou Dominikou Rýznarovou, která působila sedm let ve Francii. Ponořili se do světa francouzských pokrmů jako jsou žáby, šneci, foie gras a éclairs.

Žáby a šneci: Delikatesy z Francie

Žáby a šneci jsou tradičními francouzskými pokrmy, které mohou být pro některé neznámé. Žákům byl poskytnut unikátní pohled na přípravu těchto delikates a také jak připravit tento pokrm s máslem a bylinkami, aby byl chutný a šťavnatý.

Foie Gras: Francouzský luxus

Foie gras, jemná a bohatá pochoutka, je jedním z nejznámějších francouzských pokrmů připravovaná z přetučnělých husích nebo kachních jater. Lektorka nám ukázala, jak tento luxusní produkt správně připravit a servírovat.

Éclairs: Sladká tečka na závěr

Na závěr cesty francouzskou kuchyní nás čekal sladký pokrm – éclairs. Tento tradiční francouzský dezert je plněný krémem a potažený čokoládou a je to dokonalý způsob, jak zakončit jakékoliv jídlo. Lektorka  poskytla své tajné tipy a triky, jak připravit dokonalé éclairs.

Naše cesta francouzskou kuchyní nám ukázala, jak rozmanitá a bohatá může být francouzská kuchyně. Doufáme, že to všechny přítomné inspirovalo k objevování nových chutí a pokrmů. Bon appétit!