Archiv článků do roku 2010


Články jsou převzaty ze starých webových stránek školy. Z tohoto důvodu není většina odkazů uvnitř článků funkčních. I tak články dobře dokumentují dění na naší škole.

Hrdinové všedního dne

aneb I pohled z okna se někdy vyplatí

Že napětí a vzrušení může být i ve škole, a dokonce v hodině obchodního provozu, by nečekal snad nikdo. Ale třída B3. nás v následujících řádcích přesvědčí o opaku.

"V úterý 25.3.2003 jsme měli hodinu matematiky, a já, jelikož jsem měl vypočítaný příklad mezi prvními, jsem se díval z okna. Bylo mi divné, že do auta pana Ing. Štolfy se dobývá neznámý muž," líčí nám situaci student třídy B3. Lubomír Hlávka a dále přidává: "Ihned jsem to sdělil svému spolužákovi Jirkovi, který sedí hned za mnou. Protože jsme mysleli, že jde o známého pana ing. Štolfy, nevěnovali jsme tomu zpočátku pozornost."

Po matematice následovala osudová hodina obchodního provozu. "Zeptali jsme se pana Ing. Štolfy jestli nepůjčil někomu známému klíče od auta. Poté, co jsme se dověděli, že ne ihned jsme mu sdělili, že se do jeho auta někdo vloupal," vypověděl pro školní internetový server Jiří Vinklárek.

"Nejprve si myslel, že si děláme legraci a se smíchem nám řekl, že se jistě jedná o nejnižší formu humoru," sdělil nám Lubomír Hlávka.

"Pan ing. Štolfa nám stále nevěřil. V zamyšlení jsem se opět podíval na parkoviště a neznámý muž se objevil u automobilu znovu. Hned jsem to oznámil panu ing. Štolfovi a poté i mému spolužákovi Petrovi Lasíkovi a ten bez váhání vyběhl na parkoviště. Nechtěl jsem stát ve třídě a sledovat situaci z okna, protože jsem měl o Petra strach a rozběhl jsem se za ním. Pan Ing. Štolfa běžel hned za mnou společně s Martinem Olejníčkem. Jakmile jsem se přiblížil k autu, zahlédl jsem Petra, jak se snaží dostat do auta. Nepovedlo se mu to! Pan Ing. Štolfa bouchal na okno spolujezdce - marně. Nastala chvíle bezradnosti. Pachatel se snažil nastartovat automobil, ale napoprvé se mu to nepovedlo. Druhý pokus byl již bohužel úspěšnější. Všichni jsme uskočili od auta, protože pachatel ujížděl velkou rychlostí pryč. Okamžitě jsme volali policii, která za malou chvíli pachatele dopadla," líčil nám napínavou situaci Jiří Vinklárek.

 

 

A jaké z toho plyne poučení? Chvilková nepozornost ve vyučování se mnohdy vyplácí. :-))
U srdce nás rovněž hřeje i osobní pochvala našeho pana ředitele.