Archiv článků do roku 2010


Články jsou převzaty ze starých webových stránek školy. Z tohoto důvodu není většina odkazů uvnitř článků funkčních. I tak články dobře dokumentují dění na naší škole.

X. ročník GASTRO HRADEC 2005

Žáci SOŠ a SOU, Přerov, Šířava 7 se 22.dubna 2005 v brzkých ranních hodinách vydali dobývat kulinářský svět. Pro zvědavé diváky i přátele moderní gastronomie připravili řadu výrobků, kterými se prezentovali na X.ročníku mezinárodní soutěže kuchařského a cukrářského umění GASTRO HRADEC 2005 v Hradci Králové.

Studenti šířavské školy soutěžili v kuchařských a cukrářských juniorských kategoriích. V kuchařské kategorii předvedli svou tvořivost žák II. ročníku oboru kuchař Jaroslav Pásek, který reprezentoval školu Slavnostní mísou pro osm osob. Na míse představil originální výtvory, jako např. Pošírovaná vepřová panenka v kabátku z divoké rýže s komínkem z cukety naplněným barevnou čočkou a mozarellou, Marinovaná kachní prsíčka v silném demiglas plněná šafránovou pěnou s tykvovými semínky doplněná houbovým kubou a omáčkou z pomerančů, Pečená roládka z roštěnce v obalu z kuskusu plněná pistáciemi a špalíčkem kachních prsíček s barevným zeleninovým pudinkem nebo Vepřová paštika ve vinné redukci prokládaná žampiony, uzeným jazykem a filátky z kuřecích prsíček doplněná křehkými košíčky s mladou zeleninou a řeřichovou omáčkou, na které při jejich zhotovení dohlížela učitelka odborného výcviku Miroslava Skasková.

Rex fructus byl název výrobku autorky Jany Lehké, žákyně III.ročníku, která soutěžila ve zvláštní kategorii – vyřezávání ovoce.

Šikovné ruce cukrářek Lenky Glosové, Terezy Koudelkové a Lucie Sohrové pod vedením učitelky odborného výcviku Petry Vránové vyrobily sladké Nahlédnutí za sluncem, Růžovou zahradu a Orchidejovou zahrádku.

Nahlédnutí za sluncem Orchidejová zahrádka

Růžová zahradu

GASTRO HRADEC je bezesporu soutěží, která se zařadila mezi ty prestižní v oblasti moderní gastronomie. Za deset let své existence se stala významným pojmem v kulinářském světě. O to víc je potěšující, že žák Jaroslav Pásek se svými výrobky získal v kategorii juniorů a v tak velké konkurenci zlatou medaili, stejně tak i cukrářky (Tereza Koudelková a Lucie Sohrová), které dosáhly na bronzové medaile. Soutěž v Hradci Králové se pro šířavské stala další z mnoha, na které s úspěchem předvedli svou šikovnost, kreativitu a chuť prezentovat své kulinářské a cukrářské dovednosti.GASTRO HRADEC se tak nestává jen soutěžní přehlídkou gastronomie, ale nabízí mladým gastronomickým odborníkům cestu na další soutěže a podílí se na jejich profesním růstu.